Новини

Print This Post

vkdka-narada-mykolaiv

За роки реформування інституту адвокатури в Україні виникла та працює незалежна система органів професійного самоврядування, яка ефективно вирішує, в тому числі, питання дисциплінарної відповідальності адвокатів.

Подальші кроки з удосконалення дисциплінарної практики обговорили під час робочої наради, яка днями проходила у Миколаєві голова ВКДКА Сергій Вилков, член комісії від Миколаївщини Віталій Волчо та голова КДКА  Миколаївської області Юрій Сторчеус.

Зокрема, експерти критично оцінили ідею можливої передачі дисциплінарних функцій від КДКА до Вищої ради правосуддя, що була озвучена членом команди новообраного Президента Іриною Венедіктовою в інтерв’ю одному із загальнонаціональних ЗМІ.

«Самостійне, тобто, без втручання держави, вирішення питань дисциплінарної відповідальності адвокатів є однією з гарантій незалежності професії. І відсутність можливості тиснути на незручного в процесі адвоката не лише захищає професію, але й забезпечує повноцінну реалізацію конституційного права кожної людини на професійну правничу допомогу, – зауважив С.Вилков. – Тому на даному етапі цілком розумним вбачається  не пошук нових схем управління адвокатурою через розширення повноважень окремих державних органів, а кропітка робота представників усіх органів адвокатського самоврядування з уніфікації дисциплінарної практики».