Винесено вирок у справі про вбивство екс-заступника голови ВКДКА

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

Кримінальне провадження про вбивство адвоката, заступника голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Юрія Грабовського, що тривало більше шести років, наразі закінчилося обвинувальним вироком.

Вирок виніс сьогодні, 25 липня, Шевченківський районний суд м.Києва.

У справі фігурують двоє обвинувачених. Один з них визнав провину. Суд призначив йому покарання у вигляді 15 років позбавлення волі. Інший заперечував свою причетність до злочину – він отримав довічне позбавлення волі.

Також суд повністю задовольнив цивільний позов представників потерпілої сторони.

Нагадаємо, у 2016 році Ю.Грабовський представляв інтереси підозрюваних у резонансній кримінальній справі. Саме у цей час адвокат спочатку зник за загадкових обставин, потім його тіло знайшли зі слідами насильницької смерті. За версією прокуратури, Ю.Грабовського накачали психотропними препаратами та вивезли до Черкаської області, де застрелили й закопали.

У ЗМІ повідомляли, що військова прокуратура завершила слідство доволі швидко після вбивства, вийшло просто-таки «ідеальне» розслідування. Зайнявшись розслідуванням убивства, прокурори отримали доступ до ноутбука Ю.Грабовського, який містив і адвокатську таємницю щодо останньої резонансної справи, яку він вів. Пізніше, після смерті Ю.Грабовського, його клієнтів було засуджено до 14 років позбавлення волі.

Усього у справі про вбивство адвоката було проведено більше 300 засідань. Інтереси потерпілої (сестри юриста Ольги Грабовської) у суді представляли голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Сергій Вилков і голова комітету НААУ із захисту прав та гарантій адвокатської діяльності Ганна Боряк (остання померла навесні 2021 року).