Новини

Print This Post

vkdka-dorojna-karta

До 22 червня очікується ухвалення Кабміном чергового рішення стосовно карантинних заходів, уведених постановою від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Залежно від цього ВКДКА формуватиме план проведення заходів, в тому числі і засідань комісії.

Про це під час робочої наради із керівниками кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, яке відбулося 9 червня у режимі відеоконференції зазначив голова ВКДКА Сергій Вилков.

«У нас накопичилося чимало дисциплінарних справ і якщо Уряд ухвалить рішення про послаблення карантинних заходів, будемо планувати проведення засідань таким чином, аби забезпечити усі технічні та санітарні норми (відстань, індивідуальні засоби безпеки) для всіх учасників», – наголосив він.

Очільник ВКДКА також згадав, що через карантин комісії не вдалося завершити обговорення кваліфікаційних і дисциплінарних практик у Києві та Київській області, Житомирській, Чернігівській, Луганській та Донецькій областях. «Ми маємо надію, що вже найближчим часом матимемо змогу відновити спілкування з регіонами, – зазначив С.Вилков, зауваживши, що такий формат взаємодії, запроваджений у минулому році, дозволяє оперативно реагувати на проблеми дисциплінарної та кваліфікаційної практики правозастосування».

Заступник голови ВКДКА Любов Крупнова нагадала, що під час карантину робочими групами, до складу яких входили члени комісії, було проаналізовано та узагальнено дисциплінарну практику з питань адвокатської таємниці, сплати щорічних внесків та етичних аспектів взаємодії із правоохоронними органами. Ці узагальнення планується завтердити на найближчому засіданні ВКДКА.

Також учасники наради мали можливість обговорити окремі питання кваліфікаційних та дисциплінарних процедур, які потребують на вирішення на рівні рішень Ради адвокатів України.

Пізніше також в онлайн-режимі відбулася підготовча нарада ВКДКА, в ході якої члени вищої комісії погодили терміни завершення роботи над узагальненнями, а також поділилися міркуваннями щодо місця, часу та формату проведення найближчого засідання.