Новини

Print This Post

vkdka-konference

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури відновлює навчальні заходи для представників кваліфікаційно-дисциплінарних комісій регіонів. Круглі столи проходитимуть онлайн.

У ВКДКА таке рішення пов’язують із необхідністю підтримки фахового рівня представників органів адвокатського самоврядування з ключових питань кваліфікаційних та дисциплінарних процедур. Перший захід, що вже відбувся на минулому тижні, був присвячений правовим питанням декларування. Наступний відбудеться завтра, 23 квітня, за темою «Адвокатське самоврядування. Етичні аспекти поведінки адвоката. Дисциплінарні та кваліфікаційні практики».

Нагадаємо, згідно із ст. 52 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність, однією із функцій Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури є узагальнення дисциплінарної практики КДКА регіонів.

«У період локдауну ми об’єктивно позбавлені можливості проводити засідання ВКДКА з розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури. І питання тут не стільки в забезпеченні якихось санітарних норм щодо площі приміщень і інших вимог – з боку секретаріату ВКДКА це все можна організувати. Питання постає у фізичній неможливості реалізації учасниками проваджень своїх прав бути присутнім під час розгляду їхніх питань на засіданні та давати пояснення, – пояснив ситуацію С.Вилков. – Тож наразі ми маємо дещо змістити акценти роботи і сконцентруватися на підтриманні та підвищенні фахового рівня колег. Тим більше, що така робота, на відміну від організації і проведення засідань, не обмежена адвокатською таємницею та таємницею нарадчої кімнати, тож її цілком можливо організувати через наявні онлайн-платформи».