Новини

Print This Post

На виконання протокольного рішення, ухваленого на засіданні Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури 19 березня 2015р., Голова комісії Валентин Загарія направив регіональним радам адвокатів листи з проханням розглянути можливість надання ВКДКА фінансової допомоги.

Нижче наводимо текст звернення:

 

Голові Ради адвокатів […]

Повідомляємо, що на сьогоднішній день обсяг коштів, що знаходиться на поточному рахунку Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, є явно недостатнім для належного виконання завдань, передбачених Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Так, заборгованість по забезпеченню поточних потреб складає 73 323,61 гривень та 156 157,48 гривень – сума, необхідна для покриття майбутніх обов’язкових витрат за квітень 2015 року.

Водночас Рада адвокатів України не вживає жодних заходів щодо фінансового забезпечення діяльності комісії, а тому комісія, зважаючи на відсутність системного фінансування, вперше за свою історію постала перед реальною загрозою призупинення діяльності.

Так, протягом останніх місяців було звільнено п’ять із десяти працюючих до цього співробітників секретаріату комісії. Наступним кроком може стати звільнення решти працівників із повним зупиненням діяльності комісії.

В такому випадку адвокати та громадяни не зможуть реалізувати закріплене Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» право на оскарження рішень, дій чи бездіяльності кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури регіону.

Враховуючи викладене, просимо розглянути питання про можливість надання відповідно до законодавства України поворотної фінансової допомоги або здійснити добровільний внесок на утримання ВКДКА в розмірі, який вважатимете за доцільним.

З повагою
Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної
комісії адвокатури                                                     В.М. Загарія