З відновленням адвокатського самоврядування «реформатори» запізнилися – С.Вилков

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури

 

Той, хто під «брендом» робочої групи «Юстиція» при Національній раді з відновлення України від наслідків війни, будував плани з реформування адвокатури, очевидно, або не володіє реальною інформацією про діяльність інституту, або навмисно перекручує її заради досягнення якихось своїх політичних цілей під час війни.

Таку думку під час виступу на спеціальному засіданні Ради адвокатів України, яке проходило 11 листопада, висловив голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Сергій Вилков.

Зібрання було присвячене обговоренню матеріалів робочої групи «Юстиція» до проекту Плану відновлення України в частині удосконалення інституту адвокатури.

Учасники засідання зазначили, що відповідний розділ готувався без залучення представників НААУ. Більше того, адвокатам, попри чисельні запити до Кабміну і Мін’юсту, не вдалося навіть з’ясувати склад робочої групи «Юстиція». А це не лише підриває легітимність такого утворення, але й довіру до підготовлених ним висновків.

Стверджуючи про недосконалість самоврядності адвокатури, анонімні автори планують на 2023 рік «відновлення діяльності органів адвокатського самоврядування на тимчасово окупованих регіонах на підконтрольних Україні територіях» (п. 2.5.3 розділу «Удосконалення інституту адвокатури. Трансформація системи нотаріату»).

Зокрема, на безглуздості такої пропозиції акцентував увагу С.Вилков. «Попри війну кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури продовжують працювати. У Києві вже відновила роботу КДКА Донецької області. При цьому працюють обидві палати: розглядаються дисциплінарні справи, приймаються іспити, – зауважив він. – Також у штатному режимі працюють наші колеги з Луганська, Запоріжжя, Одеси, Сум. Зараз є питання з кворумом хіба що у Львівській області, де частина членів КДКА пішли захищати країну зі зброєю в руках».

Окремо С.Вилков нагадав про кроки, що були вжиті у ВКДКА після початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України для налагодження роботи органів адвокатського самоврядування. «Ми досить оперативно підготували та внесли зміни до рішень РАУ в частині цифровізації наших дисциплінарних та кваліфікаційних процедур, організувавши, зокрема, дистанційні засідання. Тож вже через два місяці було відновлено засідання КДКА регіонів та ВКДКА, – пояснив очільник комісії. – Жодних збоїв у нашій роботі не було. Засідання призначаються і проводяться у строки та порядку, що визначені нашим профільним законом та рішеннями Ради адвокатів України».

«Між іншим, скільки б відновлення тривало, аби процесом керували чиновники, наприклад Міністерства юстиції, де вже не перший рік навіть не можуть призначити директора Координаційного центру з надання правової допомоги?», – задає риторичне питання С.Вилков, резюмуючи, що із запланованим відновленням діяльності органів адвокатського самоврядування реформати запізнилися на кілька місяців.

За підсумками засідання адвокати вирішили звернутися до Національної ради з відновлення України від наслідків війни при Кабміні та правоохоронних органів, аби запобігти подальшим протиправним втручанням у діяльність адвокатури, як незалежного самоврядного інституту.