Новини

Print This Post

27 червня 2019 року відбувся круглий стіл за темою «Порядок застосування кваліфікаційних та дисциплінарних практик», участь у якому взяли представники органів адвокатського самоврядування з більшості регіонів України: члени ВКДКА, голови КДКА та керівники регіональних кваліфікаційних і дисциплінарних палат.

Організатором заходу, що пройшов у приміщенні готелю «Академія» смт. Затока Одеської області, виступила Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури.

Відкрила круглий стіл з вітальною промовою до учасників голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова. Модератором виступив голова ВКДКА Сергій Вилков. Він розповів про нормативні напрацювання, зроблені спільно з регіональними КДКА, які знайшли втілення в останніх змінах до профільних нормативних актів, прийнятих Радою адвокатів України.

В ході заходу голова секретаріату ВКДКА Віктор Вовнюк проаналізував оновлені Регламент ВКДКА, Порядок допуску до складення кваліфікаційного іспиту, порядок складення кваліфікаційного іспиту та методики оцінювання результатів складення кваліфікаційного іспиту для набуття права на заняття адвокатською діяльністю в Україні (рішення РАУ від 17.12.2013 № 270), Положення про організацію та порядок проходження стажування для отримання особою свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю (рішення РАУ від 01.06.2018 № 80), Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність (рішення РАУ від 30.08.2014 № 120), Регламент кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури регіону (рішення РАУ від 17.12.2013 № 268).

Питання, пов’язані з новими тенденціями у дисциплінарній та кваліфікаційній практиках органів адвокатського самоврядування, розкрили заступник голови ВКДКА Андрій Місяць та член комісії Ася Тарасова. Вони зупинилися на особливостях процедурних питань у практиці Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури під час розгляду скарг на рішення КДКА. Зокрема, вони відповіли на запитання, що виникають в учасників круглого столу у зв’язку із діяльністю кваліфпалат під час приймання іспитів та розгляду скарг на адвокатів.